okna VEKA

Firma Veka to producent jednego z najpopularniejszych w naszym kraju profilu okiennego. Jest synonimem wysokiej jakości, dlatego staje się częstym wyborem osób nie uznających kompromisów. Szeroki wybór dostępnych wariantów profilu Veka sprawi, że każdy znajdzie rozwiązanie idealnie dostosowane do swoich potrzeb. Ponadto, dzięki rozbudowanej palecie kolorów oraz drewnopodobnych folii, okna wykonane w oparciu o profil Veka często stosowane są do renowacji obiektów zabytkowych.

Najnowsze technologie zastosowane w procesie produkcyjnym w połączeniu z najwyższej jakości ekologicznym surowcem z jakiego wykonywane są opisywane profile sprawiają, że okna Veka są całkowicie odporne na działanie czynników atmosferycznych a produkcja zgodna z najsurowszymi, międzynarodowymi normami gwarantuje powtarzalność procesu produkcyjnego.

Dbałość o najwyższą jakość produktu końcowego sprawia, że elementem charakterystycznym dla okien wytwarzanych w systemie Veka jest nie tylko ich trwałość ale także duża izolacja termiczna oraz akustyczna.

                      

 

PROFILE VEKA.

VEKA posiada w swojej ofercie wyłącznie profile zaliczane zgodnie z PN-EN12608 do najwyższej klasy A. Ścianki zewnętrzne tych profili mają 3 mm grubości, szerokość komór wewnętrznych wynosi minimum 5 mm. Do ich produkcji zużywa się znacznie więcej PVC, niż do produkcji profili klasy B i C.

Zalety okien z profili klasy A:

- niska podatność na uszkodzenia

- stabilność ram i skrzydeł na wygięcia i skręcenia

- wyższa o 20% w relacji do klasy B wytrzymałość profili na wyrywanie wkrętów używanych do mocowania okuć

- odporność na zmiany temperatury

- doskonała ochrona termiczna i izolacja akustyczna.


OKUCIA ROTO.

Oferujemy okna VEKA wyposażone w okucia ROTO, najbardziej uznanego niemieckiego producenta okuć okiennych. Do standardowego wyposażenia okuć w naszych oknach należy:

- Mikrowentylacja. Dzięki niej zapewniamy użytkownikom dostęp do świeżego powietrza, nie narażając ich na wyziębienie mieszkania.

- Mechanizm regulacji uchyłu. Rozwiązanie to dopasowanie rozszczelnienia okna do pasujących warunków atmosferycznych.

- Mechanizm błędnego położenia klamki oraz podnośnik skrzydła. W ten mechanizm wyposażone są wszystkie duże okna, co gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania i trwałość okucia.

- Zaczep antywyważeniowy w skrzydle. W znaczący sposób wpływa na bezpieczeństwo użytkowników naszych okien.

SZYBY.

Standardowo okna wyposażone są w pakiet termoizolacyjnych szyb zespolonych o współczynniku U=1.0, z ciepłochronną ramką stalową. Oferujemy również pakiety trzyszybowe o współczynniku U=0.7, oraz U=0.5.

 

 

 

                                                  VEKA EFECTLINE (VE)

   Okna VEKA VE dzięki automatyzacji produkcji i wykorzystaniu wyłącznie koloru białego, stanowi wyjątkowe połączenie nowoczesnych rozwiązań technologicznych oraz atrakcyjnej ceny. Najwyższe standardy produkcji sprawiają, że linia ta spełnia wszelkie normy stawiane w budownictwie. Okna te dzięki odpowiedniej konstrukcji, gwarantują niezbędną izolację cieplną i akustyczną. Szczególną zaletą okien VEKA EFECTLINE jest wysokość ramy i skrzydła, łączny ich wymiar to zaledwie 11 cm, co stanowi iż są to okna posiadające jedne z najniższych profili PCV na rynku.

 

 

 

 

 

 

 

 

                                           VEKA PERFECTLINE (VP)

   Okna VEKA VP to doskonała propozycja dla tych, którzy szukają produktu o najlepszym stosunku ceny do jakości. Kształt profili komponuje się z każdym wnętrzem, nie zakłócając dotychczasowego ładu i porządku. Standardowo okna VEKA VP wyposażone są w szklenie dwuszybowe o współczynniku U=1.0, opcjonalnie montowane są cieplejsze pakiety trzyszybowe.

Kolory standardowe: złoty dąb, ciemny dąb, winchester, orzech, mahoń.

Kolory specjalne: macore, jasny dąb, siena rosso, siena noce.

 

 

 

 

 

 

                                                  VEKA SWINGLINE (VS)

   Okna VEKA VS spełniają oczekiwania Klientów ceniących w architekturze harmonijne kształty. Najwyższej jakości profil, okucia, szklenie dwu lub trzyszybowe oraz zaokrąglone profile sprawiają, że okna linii VS stanowią doskonałe rozwiązanie dla klientów ceniących najwyższą jakość, wytrzymałość oraz atrakcyjny wygląd.

Kolory standardowe: złoty dąb, ciemny dąb, winchester, orzech, mahoń,macore, jasny dąb, siena rosso, siena noce.

 

 

 

 

 

 

 

  VEKA ROUNDLINE (VR)

  Okna VEKA VR to flagowy produkt w kategorii DESIGN. Stanowi doskonały wybór do domów jednorodzinnych lub nowoczesnych apartamentów.Okna z tej serii posiadają wiele możliwości, jeśli chodzi o rozwiązania poprawiające funkcjonalność oraz bezpieczeństwo użytkowników. Okna VEKA VR wyposażone są w szklenie dwuszybowe o współczynniku U=1.0, opcjonalnie montowane są cieplejsze pakiety trzyszybowe. Szczególny charakter VEKA VR uzyskuje dzięki zaokrąglonym i półzlicowanym od zewnątrz profilom.

Kolory standardowe: złoty dąb, ciemny dąb, jasny dąb, orzech, winchester, mahoń, macore, siena rosso, siena noce.

 

 

 

 

 

 

  VEKA ALPHALINE 90 PLUS (VA90+)

Okna VEKA VA90+ to wysoce energooszczędny, najwyższej jakości produkt nowej generacji. Trzykrotny zdobywca nagrody Jakość Roku (2008,2009,2010). Okna te wyposażone są w pakiety szybowe U=0,5 lub do wyboru U=0,7. Wewnątrz ramy okna, zamontowany jest wysokiej jakości klin termiczny dodatkowo zwiększający izolacyjność cieplną.

Kolory standardowe: złoty dąb, ciemny dąb, jasny dąb, orzech, winchester, mahoń, macore, siena rosso, siena noce.